Naudas aizdošanas daudzveidība un kredītu daudzveidība Latvijas klientiem

joprojām gaidīs. Tāpēc vairums no patērētājiem izvēlas otru iespēju – nevilcināties un nekavējoties sagādāt nepieciešamo pirkumu, aizņemoties vajadzīgo summu no kāda no aizdevējiem. Šai opcijai pagaidām tirgū tiek nodrošināti patēriņa kredīti internetā.
Ne allažs ātrie kredīti Latvijā ir saķotnējā alternatīva finanšu grūtībās, to vietā ir iespējams izvēlēties arī banku un citu kredītdevēju piedāvātos risinājumus. Patēriņa kredīti iespējams, netiks izskatīti piecās minūtes, bet būs daudz pārdomātāki, pielāgotāki un lētāki. Turklāt, patēriņa kredīta gadījumā, atšķirīgi no ātrajiem kredītiem, tiek piešķirtas lielākas summas, kas ir noteicoši, ja ieplānots vērtīgs pirkums. Līdzīgi šim kredīta veidam ir pieejami daudz garāki atdošanas termiņi, piedāvājot naudas atmaksāšanu pat sešdesmit mēnešu laikā, ko nespēj nodrošināt pat izdevīgākie ātrie kredīti.
Vairāku kredītdevēju piedāvājumos tiek piedāvāts gan patēriņa kredīts privātpersonām, gan juridiskām personām, pietam atsevišķos gadījumos, ja varēsiet garantēt regulārus ieņēmumus, var tikt noslēgti arī patēriņa kredīts ar sabojātu kredītvēsturi. Mazāk iespējami ir paterina krediti bez darba vietas, jo cita veida ieņēmumi var būt neregulāri, un nespēj nodrošināt, ka segsiet kredītmaksājumus noteiktajā periodā. Šajās situācijās būtiska nozīme ir tam, kā, ņemot vērā visus apstākļus, Jūsu maksātspēju izvērtē patēriņa kredīta kalkulators, kas analizē gan Jūsu ienākumus, gan kredītsaistības.

Kredītlīnija – savlaicīgs risinājums negaidītām situācijām
Lai gan patēriņa aizdevumi ir senāk zināms naudas aizdevumu veids, līdzīga kredīta noformēšana, ar garāku kredīta atdošanas grafiku un samērīgiem noteikumiem, ir kredītlīnija. Lai gan nesen ieviesta tirgū, kā stabils aizņemšanās risinājums, liela daļa cilvēku vēl arvien nav informēti, kas ir kredītlīnija, un nav informēti šī aizdevuma izdevīgumu un priekšrocības. Tomēr patiesībā izdeviga kreditlinija ļauj labāk plānot neplānotus tēriņus un ietaupīt.
Ko nozime kreditlinija? Šis kredīta veids ļauj iegūt noteiktu limitu, kas ir iegūstams vajadzīgajā brīdī, tādējādi brīžos, kad parādās negaidīti izdevumi, nav jāsatraucas par to, vai būs vai nebūs izmaksāts
piešķirts naudas aizdevums, kā garants sarežģītos brīžos būs iepriekš noslēgtais kredītlimits, kuru drīkstat izmantot, kad un kādās summās vēlaties, balstoties pēc nepieciešamības un iespējām nodrošināt aizdevuma maksājumus. Turklāt, pat ja kredīts tiek pārskaitīts tūkstoš eiro apjomā, procenti jāatmaksā tikai par to kredīta daļu, kas tiek reāli patērēta. Uzņēmumiem tiek piedāvāta arī kredītlīnija uzņēmumiem, kas līdzīgi, kā kredītkarte, piedāvā variantu piekļūt rezerves finanšu līdzekļiem mirkļos, kad tas vajadzīgs. Protams, arī šim aizdevuma veidam ir noteikti apjomi, kurus visbiežāk nosaka agrākās saistības un ieņēmumu līmenis, piemēram, kreditlinija ar sliktu kreditvesturi, būs ar neizdevīgākiem nosacījumiem. Tāpat arī zemāki aizdevuma apjomi var būt tad, ja nevarat uzrādīt stabilu darba vietu, tādēļ, piemēram, nereti kreditlinija no 20 gadiem ir ar labvēlīgākiem piedāvājumiem, kā kredītlīnija no 18 gadiem, jo arī aizņēmēja vecums var būt viens no nosacījumiem, kas aizdevējam ļauj izteikt vērtējumu par topošā klienta noturību un iespējām atdot aizdevumu noteiktajos termiņos. Jo neapstrīdamāka būs klienta finanšu situācija un drošāks ieņēmumu rašanās vieta, jo izdevigaka kreditlinija tiks piešķirta.

Overdrafts – aizdevums algas apjomā
Lai iegūtu nepieciešamos līdzekļus pēkšņiem tēriņiem un vajadzībām, var tikt piedāvāts arī overdrafts jeb iespējams kredīts mēneša darba algas apmērā. Šo risinājumu galvenokārt iesaka banku iestādes, papildus pieprasot, lai Jūsu algas konts būtu uzturēts kredītizsniedzēja bankā. Šādi banka var pārliecinošāk sekot Jūsu naudas plūsmai un uzmanīt, lai overdrafta apjoms nepārkāptu Jūsu mēneša ienākumus. Šī aizdevuma būtiskākais pluss ir drošība, jo, pateicoties tā noteiktajam apjomam, nevaram aizņemties vairāk, kā spējam atdot. Tā kā overdrafts nepārtērē ikmēneša ieņēmumus, tā atmaksa vairumā gadījumu nesagādā sarežģījumus un nesagādā kredītgrūtības.

Kredītkartes un to atšķirība no pārējiem kredītu veidiem
Kredītkarte ir lielisks maksājuma veids, jo neierobežo mūs brīžos, kad vēlamies veikt kārotos pirkumus. Katrai kredītkartei tiek piesaistīts noteikts limits, kuru iespējams izmantot viena mēneša vai ilgstoša perioda laikā. Atbilstoši par izmantoto finanšu apmēru, tāpat, kā situācijās, kad tiek piedāvāts naudas aizdevums internetā, tiek aprēķināti kredīta procenti, kas ir attiecīgi izmantotajam aizdevuma apmēram.
Kredītkartes, līdzīgi, kā jebkurš aizdevums fiziskai personai, sniedz izdevību veikt pirkumus, kas cenā pārsniedz šobrīd esošos finanšu līdzekļus, un neliek atcelt uz citu dienu pirkumus, ko varam veikt jau šodien. Pietam kredītkarte ir vēl ātrāks aizdevuma risinājums, kā ātrie aizdevumi internetā. Ja aktivizējam kredītkarti, varam šo maksājumu karti lietot jebkurā momentā, uzrādot veikalos, kas pieņem kredītkaršu maksājumus, kā norēķināšanās veidu.
Šo karšu pieejamo līdzekļu apjoms parasti ir pakārtots aizņēmēja regulārajiem ikmēneša ienākumu apjomiem, lai aizdevuma summa nepārsniegtu algas apjomus, un noderētu, vairāk kā avanss, nevis kredīts, kura segšana sagādātu grūtības. Līdzīgi, kā situācijās ar kredītlīnijas aktivizēšanu pie kāda no kredītdevējiem, kredītkaršu izveidē tiek izvērtēti ikmēneša ienākumi, un kredītapjomi tiek aprēķināti gan īsākos, gan ilgākos laika posmos, ņemot vērā klientu vēlmes un vajadzības, lai kredītkarte būtu, kā elastīgs kredīta noformēšanas veids, jo aizņemamies tikai tik, cik nepieciešams.

Līzings vai kredīts automašīnas iegādei – ātri un vienkārši
Auto līzings ir viens no aizņemšanās veidiem, kas pieļauj, ka ienākumi var būt nepietiekoši, lai nodrošinātu spējas atdot kredītu, un šo aizdevumu gadījumā var būt vajadzīga papildus ķīla. Visbiežāk līzinga ķīla ir pati automašīna, kas paredz, ka situācijās, ja auto līzings netiek apmaksāts tam paredzētajā termiņā, aizdevējs var piesavināties iegādāto automašīnu.
Gadījumos, kad tiek piešķirts auto kredīts, tiek ņemti vērā gan klienta ienākumi un parādvēsture, gan plānotās automašīnas vērtība. Jo lielāka ir mašīnas cena, jo lielāka varbūtība, ka tiks pieprasīta ķīla, kā arī būs nepieciešami daudz apjomīgāki katra mēneša ienākumi, lai kredītdevējs būtu ar mieru finansiāli atbalstīt šo auto iegādi. Lai noteiktu kredītlimitus auto nopirkšanai, aizdevēji izmanto speciālas formulas, kas daudzviet tiek minētas, kā auto līzinga kalkulators. Ievadot parametrus par kāroto auto, ikmēneša ieņēmumiem un citām saistībām, tiek noteikta līzinga summa, kas ir pieejama, lai iegādātos šo vai līdzīgu auto.
Automašīna ir apjomīgs un vērtīgs pirkums, tāpēc vairumam patērētāju izdevība aizņemties naudu ir vienīgā izeja. Tomēr jārēķinās, ka auto pirkšanai paredzētie krediti no 19 gadiem bez darba vietas netiks piešķirti, jo šis kredīta veids, atšķirībā no īstermiņa un ātrajiem aizdevumiem, pieprasa daudz stabilākas garantijas. Ja spējat parādīt nodrošinātus un pietiekami stabilus ienākumus, kā arī pozitīvu kredītvēsturi, līzinga iegūšana būs viegla un neaizņems daudz laika.

Aizdevums pret automašīnu – ķīla, kā izeja
Daudzi aizdevuma veidi netiek apstiprināti, ja nevaram pierādīt regulārus ienākumus, piemēram, ja ienākumus nodrošinām, kā pašnodarbinātas personas , nevis saņemot algu. Šajos gadījumos, lai papildus apliecinātu savu spēju segt grafika maksājumus, var būt nepieciešams ieķīlāt kaut ko vērtīgu, tādējādi var tikt noslēgti aizdevumi pret ķīlu. Visbiežākā ķīla ir automašīna, ko patērētāji ir gatavi piedāvāt, kā papildus garantiju, lai tiktu noformēts kredīts pret ķīlu. Šī ir viena no izejām arī gadījumos, ja aizdevēja piedāvājumā nav iespējami paterina krediti ar sliktu kreditvesturi.
Aizdevums pret auto, līdzīgi, kā citi kredītu veidi, ir limitēti, un lielākoties ir pakārtoti auto vērtībai. Jo vērtīgāka ir automāšīna, jo lielākus aizdevumus var nodrošināt aizdevēji, tāpat svarīga nozīme var būt papildus faktoriem – ieņēmumiem, citām saistībām un kredītvēsturei. Saprotami,ka plašajā kredītu klāstā ir pieejams arī patēriņa kredīts bez ķīlas, taču, ja esat ieguvis negatīvu kredītvēsturi vai esat bez regulāriem ienākumiem, ķīla var būt vienīgais risinājums.

Aizdevums pret īpašumu
Lai gan automašīnas ir viens no izplatītākajiem ķīlas veidiem kredīta piešķiršanai, daļa finanšu organizāciju akceptē arī citus ķīlas veidus. Arvien biežāk naudas aizdevēju programmās, kā variants pavīd arī aizdevums pret īpašumu. Parasti tā ir
izeja klientiem, kuriem agrāk ir bijuši nenokārtoti parādi, vai šībrīža finanšu situācija nav pietiekoši pozitīva. Parasti krediti paradniekiem bez kilas ir neiespējami, jo naudas kredīts bez ķīlas tādos apstākļos ir pārāk nedrošs.
Kā ķīlas īpašums var būt gan jau iepriekš pieminētā mašīna, gan dzīvoklis, piederoša zeme vai cits īpašums, kā vērtība ir pietiekoši liela, lai atbilstu aizdevuma summai. Naudas aizdevums bez ķīlas ir pieejams aizņēmējiem ar stabiliem ienākumiem un labu parādvēsturi, vai arī gadījumos, ja paredzētā aizdevuma summa nav pārāk liela. Bet, ja plānojat aizņemties lielākas summas, aizdevumi bez ķīlas nebūs pieejami.
Ķīla ir labs risinājums cilvēkiem, kas iepriekš, atrodoties sliktā finanšu situācijā, ir izbojājuši savu kredītinformācijas vēsturi vai iekļuvuši nemaksātāju sarakstā, jo tādējādi arī viņiem var tikt izsniegts aizdevums – kredīts pret ķīlu ar sliktu kredītvēsturi. Aizdevums pret ķīlu vienmēr paver plašākas iespējas, kā kredīts bez ķīlas, jo īpašuma cena pārsvarā ir daudz lielāka, kā, piemēram, regulārie ieņēmumi, paverot iespējas uz lielākiem kredītiem, sniedzot iespējas pirkt vairāk.
Saprotami, šāda veida kredīts arī paredz daudz nopietnākas saistības. Ja nelielus patēriņa aizdevumus varam atļauties neievērot gadījumos, kad pietrūkst naudas maksājumu veikšanai, tad, ieķīlājot kaut ko vērtīgu, esam ieinteresēti pēc iespējas ātrāk izbeigt aizdevumu, lai iegūtu atpakaļ īpašumtiesības. Kredīts bez ķīlas ir elastīgāks, jo, ja to neatdodam laikā, lai arī ar nokavējuma izmaksām, drīkstam aizdevumu atmaksāt vēlāk, kad finanšu situācija stabilizējas. Bet, nododot ķīlā mašīnu vai dzīvokli, uzņemamies risku to pazaudēt, ja nenokārtosim jaunās saistības tam atrunātajā termiņā. Ne vienmēr aizdevums bez ķīlas var segt mūsu vajadzības, ja ieplānojam dārgāku pirkumu, bet, ja negribam bez vajadzības likt uz spēles īpašumu, tad šads aizdevums ir vienīgais risinājums.

Tāpēc, izraugoties aizdevēju, un izvērtējot, vai dot priekšroku kredītam ar vai bez īpašuma ieķīlāšanas, vienmēr jāņem vērā katra spējas atlīdzināt naudas aizdevumu tam paredzētajā datumā. Aizdevuma summa vienmēr būs mazāka par patieso ķīlas vērtību, tāpēc, ja neatmaksāsim noteiktos maksājumus, varam zaudēt krietni vairāk.

Hipotekārie kredīti – iespēja jaunas dzīves sākšanai
Vēlākos gados, nostabilizējoties dzīvē, iegūstot drošu un labi apmaksātu profesiju, mēs sākam domāt par nākotni, plānot ģimenes dzīvi un tās nākotni. Šo dzīves plānu būtiska sastāvdaļa ir ideja par savu mājokli, it sevišķi, ja esat jauna ģimene ar bērnu. Pateicoties pēdējiem labojumiem valsts likumos, jaunajām ģimenēm iespējams arī hipotekārais kredīts ar valsts galvojumu mājokļa iegādei – jo lielāka ģimene, jo labāki nosacījumi.
Tomēr, neatkarīgi no tā, vai tiek piešķirts hipotekarais kredits majokla iegadei, kredīts mājokļa būvniecībai vai mājokļa kredīts ar valsts galvojumu, visi aizdevēji uzmanīgi skatās uz īpašuma vērtību, paredzēto ieguldījumu samērību un kredīta apjoma piemērotību katras ģimenes, uzņēmuma vai personas ienākumu līmenim. Dažreiz aizdevēju piesaiste ir arī ļoti vērtīga pirms jebkura īpašuma pirkšanas, jo aizdevēju un banku organizācijās ir zinoši profesionāļi, kas varēs saprast, vai nepārmaksāsiet, samaksājot vairāk, kā nepieciešams. Tādējādi naudas aizdevēji konsultē klientus, palīdzot izvairīties no liekām un nesamērīgām kredītsaistībām. Aizdevumi fiziskām personām ir ļoti dažādi, taču tos visus vieno kopīgs kritērijs – naudas aizņemšanās atbildīgi, it īpaši, ja riskējat ne tikai ar savu, bet arī savas ģimenes finansiālo drošību.

Kredītrisinājumi īpašuma iegādei – mājokļa kredīts
Īstermiņa un patēriņa kredīti ir ikdienas, īstermiņa problēmu risinājums, tomēr, kad prātojam par turpmāko nākotni un investīcijām, aizdevumu apjomi un iespējas būtiski atšķiras. Piemēram, ja nepieciešams kredīts mājokļa iegādei, banku prasības ir daudz augstākas. Aizvien biežāk mājokļa kredīts jaunajām ģimenēm tiek veidots ar īpaši izdevīgiem atmaksas noteikumiem, tomēr arī ar atvieglotiem nosacījumiem, šis aizdevuma veids ņem vērā lielus un regulārus ienākumus.
Dažu aizdevēju aizdevumu klāstā, kā iespēja ir iekļauts arī kredīts mājokļa iegādei bez pirmās iemaksas, bet šis aizdevuma veids tiek piedāvāts tikai klientiem ar nesabojātu kredītvēsturi un labiem ienākumiem. Ieņēmumu līmenis norāda to, cik lielā mērā kredītdevējs piekritīs segt paredzēto pirkumu. Pat ja nebūs iespējams mājokļa kredīts bez pirmās iemaksas, kredītdevējs var apmaksāt lielāko daļu no īpašuma vērtības, tādējādi atvieglinot mājas, dzīvokļa vai zemes pirkšanu. Katram kredītdevējam tiek izveidots individuāls mājokļa kredīts kalkulators, kas aprēķina iespējamos riskus, ņemot vērā gan mājokļu cenu virzību, gan Jūsu ienākumus un realizējamo līdzfinansējumu. Līdzīga analīze tiek veikta arī gadījumos, kad tiek piedāvāts kredīts mājokļa remontam vai kredīts mājokļa celtniecībai.
Jo vērtīgāks ir īpašums, jo stabilākas garantijas no Jums prasīs aizdevējs, neskatoties, vai tā būs banka vai cits kredītaizdevējs. Tādēļ pirms šāda liela lēmuma pieņemšanas, rūpīgi izanalizējiet savas spējas nākošo gadu laikā maksāt salīdzinoši lielus ikmēneša maksājumus. Neapdomīgi pieprasot summas, kas pārsniedz mūsu finansiālās iespējas, riskējam saskarties ar kredītgrūtībām un sabojāt kredītvēsturi, kas pēcāk kavēs izredzes aizņemties arī nelielas summas ikdienas izdevumiem.

Kredītu apvienošana – risinājums aizmāršīgajiem
Ja esam aizņēmušies kredītus no vairākiem kredītdevējiem, šo aizdevumu savlaicīga apmaksa kļūst ļoti apgrūtinoša, jo jāatceras visi termiņi, maksājumu datumi un summas. Dažkārt šādos brīžos varam saskarties ar to, ka kāds no maksājumiem paliek nesamaksāts. Lai izsargātos no kļūdām, kā izeja ir ieviesta kredītu apvienošana, kad kāds cits kredītdevējs apmaksā mūsu kredītus, pārslēdzot uz jaunu līgumu ar vienojošiem nosacījumiem.
Apvienojot vairākus kredītus vienā, ietaupām laiku un uztraukumus, turklāt kredītu apvienošana vienā ir ļoti vienkārša. Svarīgākais, kas tiek ņemts vērā, ir kredītu summa, ņemot vērā gan kredītu apjomus, gan komisijas procentus, lai visa summa nepārsniegtu kredītu apvienotāja piedāvāto limitu.
Kredītu apvienošana vienā maksājumā var būt risinājums arī tiem, kas saņēmuši neskaitāmus ātros kredītus, un nevar tos atmaksāt plānotajā datumā. Ja nevaram apmaksāt ātro kredītu tam noteiktajā laikā, mums papildus jāsamaksā par termiņu pagarināšanu, kas sastāda līdz pat 20 procentiem no aizdevuma summas. Veicot termiņa pagarināšanu vairākkārt, mēs lielā mērā pārmaksājam. Tādēļ ātro kredītu apvienošana vienā maksājumā atrod risinājumu ilgām kredītgrūtībām. Dažādu maksājumu vietā varam veikt vienu, samērīgāku summu, pārtraucot pārmaksu par nokavētiem termiņiem. Šāda atro kreditu apvienosana palīdz ietaupīt gan līdzekļus un resursus, gan ātrāk sakārto finansiālās saistības.
Tomēr jebkura kreditu apvienosana, līdzīgi, kā pārējie kredītu risinājumi, ir limitēti. Arī šai kredītu formai ir būtiska katra klienta maksātspēja, jo ienākumi ir noteicošais nodrošinājums, kas galvo mūsu spēju apmaksāt prasītos gradika maksājumus. Parasti šī aizdevuma forma tiek piedāvāta, kā kredītu apvienošana vienā maksājumā bez ķīlas, bet, ja kredīta galasumma ir apjomīgāka, kā pieļaujams segt vienā aizdevumā, tiek izskatītas opcijas sadalīt aizdevumu vairākās daļās, veicot maksājumus pa daļām. Šādās situācijās iespējama arī kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi, jo, kā svarīgākais nosacījums tiek analizēta šībrīža finanšu situācija, nevis agrākās kļūdas. Pamatoti ātro kredītu apvienošana nereti tiek uztverta arī, kā izeja situācijās, kad nespējam tikt galā ar esošajām saistībām.
Šobrīd kreditu apvienosana viena maksajuma ir pievienota daudzu kredītdevēju piedāvājumā, kā arī ir daži kredītdevēji, kam tā ir pamata aizdevumu forma. Liela privilēģija ir pārkreditācijas ērtība, jo parasti kredītu apvienošana online aizņem tikpat nedaudz laika, kā ātro kredītu noformēšana. Pietam, ja uzrādām pietiekamus ienākumus, iespējama kredītu apvienošana vienā bez ķīlas, kā vienīgo nodrošinājumu uzrādot bankas izziņu par ikmēneša pietiekoši lieliem ienākumiem.
Lai gan atro kreditu apvienosana viena visbiežāk ir nebanku aizdevēju piedāvājumā, kuri ir izvēlas lielākus riskus, kā vairums banku, šo risinājumu piedāvā arī dažas no populārākajām bankām, piemēram, kredītu apvienošana swedbank ir iespējama, ja esat ilgstošs un drošs šīs bankas klients. Lielās bankas vienmēr būs uzmanīgākas, izvērtējot katru iespējamo aizdevumu, tādējādi var tikt atteikta, piemēram, kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi, savukārt, ja bez kavēšanās esat pildījis kredītsaistības pret šo vai citām bankām, saistību apvienošana vienā kredītlīgumā, būs viegla un vienkārša.
Ja pārkreditēšanai paredzēta maza kredīta summa, kuru varat atgriezt pāris mēnešu laikā, tad visticamāk būs iespējama kredītu apvienošana bez ķīlas, un kreditu apvienosana ar sliktu kreditvesturi, tomēr katrā situācijā jāņem vērā ne tikai piekrišana no aizdevēja puses, bet arī jāpievērš vērība piedāvājuma nosacījumiem. Jo ērtāka un vieglāka kredītu apvienošana, jo augstāki var būt aizdevuma procenti, jo augstās procentu likmes aizdevējam palīdz segt augsto risku . Lai izvairītos no nepatīkamām situācijām un vilšanos, sastopoties ar neizdevīgiem kredītu pārslēgšanas noteikumiem, vienmēr izvērtējiet, vai kredītsaistību apvienošana ir izdevīgākais no risinājumiem Jūsu gadījumā. Tāpat būtiskas ir kredītu apvienošana atsauksmes salīdzināšanas portālos, kur esošie vai bijušie klienti dalās pieredzē sadarbojoties ar dažādiem kredītdevējiem. Šādas viedokļi var palīdzēt pieņemt lēmumu par labu vienam vai otram aizdevējam.

Kredīts uzņēmumam – ceļš uz attīstību
Finansiālas grūtības piemeklē ne tikai privātpersonas, dažreiz, lai īstenotu plānus un idejas, kredīts nepieciešams arī uzņēmumam. Šādiem gadījumiem ir paredzēts kredīts uzņēmumam, kas var būt atbalsts gan pieredzējušām biznesa organizācijām, gan arī kredīts jaunam uzņēmumam, palīdzot īstenot jaunus plānus vai pieskaņot uzņēmuma darbu aktuālajām tirgus prasībām.
Šis aizdevuma variants ir sevišķi nepieciešams tikko dibinātiem uzņēmumiem, kas vēlas iekļūt tirgū un izvērst klientu skaitu. Ikviena biznesa izaugsmei ir nepieciešamas investīcijas, tomēr ne visu uzņēmēju rīcībā ir gana apjomīgi naudas līdzekļi vajadzīgo inovāciju realizēšanai. Ņemot vērā biznesa rentabilitāti un potenciālu, kredītdevējs nosaka gan kredītu, ko ir gatavs nodrošināt, gan arī izvērtē, vai atbilstošajā gadījumā var tikt piešķirts kredīts uzņēmumam bez ķīlas vai arī nepieciešamas papildus garantijas. Kā ķīla šādos gadījumos var būt uzņēmēja kapitāls, piederoša automašīna vai cits līdzvērtīgs ieguldījums, kas garantētu kredīta pilnīgu atdošanu tam noteiktajā laikā.
Šī aizdevuma veida lielākā priekšrocība ir iegūtais laiks, jo uzņēmējdarbībā ļoti būtiska ir labās idejas ieviešana pareizajā laikā. Nokavējot tirgus tendences, klientu pieprasījumu vai citus noteicošos faktorus, uzņēmumu pārstāvji pazaudē daudz vairāk, nekā samaksājot kredīta komisijas maksu, tādēļ aizvien biežāk, ņemot vērā mainīgo uzņēmējdarbības vidi, gan korporācijas, gan jaunie uzņēmumi izmanto iespēju saņemt papildus līdzekļus kredīta veidā.

Investīciju kredīti – risinājums biznesa attīstībai
Ja ar parasto aizdevumu uzņēmumam nav iespējams realizēt visas tirgus vajadzības un nepieciešami daudz apjomīgāki projekti uzņēmējdarbības attīstībai, tad izeja ir investīciju kredīti, kuru apjomi mēdz sasniegt līdz pat 500 tūkstošiem, nodrošinot gan dārgu iekārtu iegādi, gan būtiskus remontdarbus un biznesa paplašināšanu. Šāda veida aizdevumi ir samērā lieli, tādēļ tos pamatā piedāvā tikai stabilas, drošas banku iestādes, kuru finansiālā situācija ir gana stabila, lai atbalstītu citu uzņēmēju procesus. uzzini vairāk tie ir aizdevumi uz vairākiem gadiem, tādējādi gan aizdevējam, gan uzņēmējam, kas saņem kredītu, jābūt stabiliem, ar drošu rītdienu un vīziju. Ieguldījumi vienmēr ir nedrošs darījums, tāpēc šo kredītu izvērtēšana ir samērā rūpīga, apsverot gan potenciālu, gan mīnusus ilgākā termiņā.

Vai nebanku kredīti ir uzticami
Ja pirms dažiem gadiem kredīti un aizdevumi bija tikai banku lauciņš, tad pēdējā laikā nebanku aizdevēju ir pat vairāk, kā bankas iestāžu, jo, pateicoties grozījumiem likumos, par oficiālu naudas kredītu izsniedzēju var kļūt arī organizācijas, kas nav reģistrētas, kā bankas. Lielākā daļa šo kredītdevēju ir pretimnākošaki, piemēram, vairumā banku netiek noformēts bezprocentu kredīts vai tik ļoti pieprasītie atrais kredits internetā bez darba vietas, taču virknei nebanku aizdevēju šie ir ierasti piedāvājumi, pateicoties kuriem tie spēj uzrunāt vēl nebijušus, maksātspējīgus kredītņēmējus, kuriem nav iespēju aizņemties naudu bankās.
Tomēr, vēl arvien ir daudz neskaidrību un jautājumu par to, vai aizdevumu noformēšana šādos uzņēmumos vai naudas aizdevums no privātpersonas ir pietiekami uzticams. Kaut gan visu kredītdevēju darbību kontrolē strikta likumu sistēma un detalizētas pārbaudes no valsts iestāžu puses, ir ieteicams par katru no aizdevējiem apkopot detalizētu informāciju. Jo pretimnākošāki nosacījumi naudas saņemšanai, piem., ja ir iespējami kredits parādniekiem un pat naudas aizdevums bez darba vietas, jo ticamāk, ka kredīta noteikumi būs ar augstiem komisijas maksājumiem, vai arī iespējamas negaidītas problēmas kredīta noformēšanas procesā, ar kurām nebūsim sākotnēji rēķinājušies. Mūsdienu vidē aizdevumi internetā kļūst aizvien pārdomātāki un lētāki, tomēr, palielinoties piedāvājumu klāstam, arvien uzmanīgāk jāpievērš vērība ikkatra aizdevēja reputācijai un sadarbības noteikumiem. Īstermiņa aizdevumi tiek noformēti pie ļoti dažādiem aizdevējiem, katrs no šiem kredītdevējiem izstrādā arvien parocīgākus un izdevīgākus risinājumus, tomēr, lai izvēlētos uzticamāko, izdevīgāko un vislabāko no kredītdevējiem, ieteicams izmantot aizdevēju salīdzināšanas vietnes, kur pārredzami varat izlasīt par procentu likmēm, naudas aizdevumu summām un kredītņēmēju pieredzi.

Studiju kredīts un tā prasības
Ar pirmajām kredītsaistībām cilvēki sastopas jau jaunībā, jo pirmais ieraksts parādvēsturē ir studiju kredīts. Diemžēl studijas šodien izmaksā dārgi, un tikai daži to var atļauties maksāt no ikmēneša ienākumiem, tādēļ daudzi vēršas pie kredītdevējiem, lai prasītu palīdzību izglītības maksas segšanai.
Aizdevums augstākās izglītības iegūšanai parasti ir vajadzīgs jauniem cilvēkiem, kuriem vēl nav regulāru ienākumu, tādēļ ir svarīgi, lai aizdevēja piedāvājumā ir piedāvāti krediti no 18 bez darba vietas, jo studentiem vēl nav pietiekamu ienākumu, ar kuriem nodrošināt savu spēju atmaksāt studiju kredītu. Studijas augstskolā ir ceļš uz stabilu, labi atalgotu darbu, tādējādi, ieguldot izglītībā tagad, un atbalstot jauniešus, kredītdevēju iestādes, varbūt, uzņemas risku, bet tajā pašā laikā arī dibina veiksmīgu komunikāciju ar iespējamu, labu un maksātspējīgu klientu, tāpēc aizdevums bez darba vietas studentiem ir ne tikai sekmīgs kredīta darījums, bet arī apdomīga sadarbības sākšana.
Tā kā virkne kredītdevēju piedāvā aizdevumus jau no 18 gadu vecuma, var būt apstākļi, kad cilvēki agrā vecumā ir ieguvuši negatīvu parādvēsturi vēl pirms iestāšanās augstskolā, tāpēc studiju kredīta noformēšana var būt liegta, jo kredits bez darba vietas ar sliktu kreditvesturi jau ir daudz mazāk īstenojams. Tādējādi, vienmēr izvēloties aizdevumu, jāizsver ne tikai tā mirkļa vajadzības, bet arī mūsu topošie vai tālākie nākotnes plāni. Piem., ja grasāties gada beigās uzsākt mācības augstkolā, nesteidzieties kādu laiku pirms tam noslēgt citas, nozīmīgas kredītsaistības, par kuru apmaksu neesat pilnībā droši, jo iegūt aizdevumu studiju segšanai būs daudz svarīgāk.

Kā paredzēt savus tēriņus un kredīta maksājumus, lai izvairītos no situācijas, kurā nespēj samaksāt kādu rēķinu?

Ko ņemt vērā pirms ņemat kredītu?
Regulāro ienākumu apjoms – nekad nenoformējiet aizdevumu par lielāku summu, kā spēj segt Jūsu ikmēneša, stabilie ienākumi, pat, ja paredzēti papildus ienākumi, neuzticieties tiem, ja šie ieņēmumi nav pilnībā garantēti.
Esošās saistības – pat ja kredītņēmējam ir labi ienākumi, tie var būt nepietiekami, ja daļa šo ieņēmumu jāiztērē, lai segtu jau esošās kredītsaistības vai ikmēneša maksājumus.
Iepriekšējās (kredītgrūtības|kļūdas kredītvēsturē} – ja jau agrāk esat sastapies ar grūtībām atdot aizdevumu, izanalizējiet savu finanšu stabilitāti daudz uzmanīgāk.
Kredīta noteikumi – izraugoties aizdevēju, nepaļaujieties uz reklāmu saukļiem! Vienmēr vērīgi izlasiet katra aizdevuma noteikumus, lai noskaidrotu, vai spēsiet šos nosacījumus tikt galā un samaksāt visus rēķinus tiem noteiktajā termiņā un apmērā.
Kredītdevēja reputācija – kaut arī kredītu sektoru rūpīgi kontrolē un pārrauga likumdevēji un valsts iestādes, ikreiz ievāciet informāciju par kredītdevējiestādes uzticamību, lai Jūsu personas dati un nauda būtu pasargāti.

Ko ņemt vērā, kad kredīts jau ir paņemts?
Noformējot jebkuras kredītsaistības, ikreiz rūpīgi ievērojiet atmaksas grafiku. Katra kavēta diena rada komisijas procentus un {izdevumus|izmaksas|, par kurām varbūt neesat pietiekami informēts. Lai izsargātos no nepatīkamiem pārsteigumiem, apmaksājiet aizdevumu savlaicīgi un saskaņā ar līguma nosacījumiem. Tāpat ļoti rūpīgi sekojiet līdzi ienākumiem un ikdienas izdevumiem, lai pārliecinātos, ka varat veikt paredzētos maksājumus. Ja saskatāt, ka ,iespējams, nevarēsiet izpildīt aizdevuma nosacījumus, jau laikus komunicējiet ar aizdevēju, lai rastu piemērotu risinājumu, šādi izvairoties no parādvēstures sabojāšanas. Aizdevēji ir ļoti atsaucīgi, lai atrastu abām pusēm labvēlīgu izeju, tādēļ regulāri sazinieties ar aizdevēju un informējiet par gaidāmajiem sarežģījumiem.
Ja esat noformējis jau vienu aizdevumu, katrā ziņā centieties izsargāties no papildus saistību uzņēmšanās, lai pasargātu sevi no grūtībām atdot parādu, kredītu apvienošas un kredītu piedziņas. Plānojiet jaunas iespējas aizņemties tikai pēc tam, kad būsiet veiksmīgi apmaksājis aktīvos maksājumus un kredītus.

Kā izvēlēties piemērotāko kredītu atbilstoši savām vēlmēm un finanšu iespējām?
Lai vienkāršotu izvēli par labāko un piemērotāko aizdevēju, allaž pārbaudiet visu aizdevēju programmas, apskatot salīdzināšanas portālus vai katra aizdevēja interneta vietnēs piedāvāto informāciju. Tāpat allaž izvērtējiet savas spējas atmaksāt noteikto kredīta apjomu. Pat, ja naudas aizdevējs piedāvā izsniegt apjomīgāku summu, kā iepriekš plānojāt aizņemties, nenoformējiet aizdevumu, par kura atmaksu nejūtaties absolūti drošs. Sevišķi esiet uzmanīgi, noformējot īstermiņa ātros kredītus, kuru noteikumi nav pretimnākoši.
Dažādi aizdevumi un kredīti ir neaizvietojama mūsdienu finanšu plānošanas sastāvdaļa. Daudzi pirkumi un ieguldījumi vairs nav pārceļami uz rītdienu, tādēļ papildus līdzekļu aizņemšanās neliecina par sliktu izdevumu plānošanu vai nespēju segt savus izdevumus, jo katru no cilvēkiem var pārsteigt negaidīti tēriņi, gadījumi un neveiksmes, kuros bez nekavējoša finanšu palīdzības, nespējam nokārtot radušos problēmu. Tomēr, neskatoties uz to, vai noformējam nelielu aizdevumu ikdienas tēriņiem vai aizņemamies vairākus tūkstošus mājokļa pirkšanai, daļa prasību un noteikumu paliek negrozāmi, – allaž attiekties pre aizdevumu apdomīgi, iznanalizējot savas spējas atmaksāt aizņemumu. Aizdotā nauda nav dāvana, un nedrīkstam aizmirst šīs kredītsaistības, neliekoties ne zinis par tām vai novilcināt uz vēlāku laiku. Allaž apdomīgi attiecieties pret Jūsu aktīvajām saistībām, lai nemazinātu savas iespējas vēlāk, jo neatdots parāds šodien var liegt daudz izdevību un risinājumu tālākajā dzīvē, kad tas būs sevišķi vajadzīgs. Katru reiz plānojiet rītdienu un gatavojieties gan pozitīviem, gan nepatīkamiem scenārijiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *